Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Інтерв'ю з д-ром Філ. II Біт Мюллер, фахівецем та експертом з ноу-хау від "рослини до шкіри". Таємниці "Трав'яної" лабораторії

Доктор Філ. II Біт Мюллер працює у сфері досліджень і розробок у кампанії JUST з 2018 року. Він відповідає за обслуговування продуктів бестселерів JUST, а також за стратегічні проекти, які зосереджені на походженні та вирощуванні трав і рослин JUST. В інтерв’ю ви можете дізнатися, якими темами він займається та чому рослинні традиції такі важливі для Біта Мюллера в його роботі.

Привіт, Біт! Представтеся, будь ласка!

Біт Мюллер: Мене звуть Біт Мюллер. Протягом останніх чотирьох років я працював у відділі досліджень і розробок кампанії JUST, відповідав за обслуговування бестселерів JUST, а також за стратегічні проекти, зосереджені на походженні та вирощуванні трав і рослин JUST.

Я завжди захоплювався й досі захоплююся силою рослин і тим, як ми можемо оптимально використати цю силу на нашу користь.

Доктор Філ. II Біт Мюллер, експерт Лабораторії JUST International AG

рослина

Ви відповідаєте за рослини у продуктах JUST і буквально переносите всі корисні властивості рослин на нашу шкіру. Розкажіть нам, будь ласка, над чим ви працюєте в JUST?

Біт Мюллер: Як ви згадали, вся справа в тому, щоб рослини потрапили на шкіру. Точніше кажучи, моя робота полягає в тому, щоб дати можливість клієнтам JUST отримати максимальну користь від найкращих якостей рослин через шкіру. Отже, як передати найкращі властивості рослин шкірі? Це можна відобразити як послідовні чотири кроки:

Поясніть нам у доступній формі, що відбувається впродовж цих чотирьох кроків на конкретних прикладах?

Біт Мюллер:

  1. Вибір правильного рослинного матеріалу

У ехінацеї, наприклад, ехінацеї пурпурової, активні рослинні речовини, які зміцнюють нашу імунну систему, більш сконцентровані в листі, стеблі та квітах, ніж у корені. Ось чому ми зосереджуємося саме на листі.

  1. Екстракція активних інгредієнтів із рослини

При традиційних методах розчиняють рослинні інгредієнти з рослинного матеріалу рідиною. При цьому отримують рослинні екстракти, які ми також називаємо активними рослинними інгредієнтами. Так само, як і при заварюванні чаю, рідина повинна змочити і проникнути в рослинний матеріал. Листя едельвейсу мають тисячі крихітних волосків, які відштовхують воду. Тому для змочування і розм’якшення листя едельвейсу потрібен спирт. Однак, щоб також розчинити едельвейсову кислоту - основну діючу речовину, нам також потрібна вода. Тому для екстракції використовується суміш етанолу та води. На другому етапі з екстракту видаляють спирт.

Включення активних рослинних інгредієнтів у засіб для догляду JUST

На третьому етапі екстракти додаються до трав’яних кремів і засобів догляду JUST. При виробництві нашіх продуктів ми повинні гарантувати, що як сам продукт, так і активні рослинні інгредієнти, які він містить, залишаються стабільними під час використання. Тільки так можна гарантувати тривалу якість засобів догляду JUST.

Перенесення рослинних інгредієнтів на шкіру за допомогою засобів догляду JUST

Останнім кроком є ​​нанесення рослинних активних інгредієнтів продукту JUST на шкіру, щоб вони почали діяти. Основа мазі підвищує сприйнятливість шкіри, роблить її м’якшою та більш податливою: таким чином активні рослинні інгредієнти проникають у шкіру глибше та швидше.

освіта

Ви маєте диплом фармацевта і як фармацевт спеціалізуєтесь на лікарських засобах та їх застосуванні. Що змусило вас зосередитися на рослинах і травах?

Біт Мюллер: Ліки дуже тісно пов’язані з цілющою силою рослин. Багато активних інгредієнтів, які сьогодні використовуються в класичній терапії, походять із рослин.

Ви можете навести приклад?

Біт Мюллер: Найвідомішим серед ліків, є, безумовно, аспірин, спочатку його добували з кори сріблястої верби. Екстракти кори срібної верби використовувалися з давніх часів для полегшення симптомів артриту. Це пояснюється болезаспокійливою та протизапальною дією саліцилової кислоти, яка утворюється організмом з саліцину. Саліцин у великій кількості міститься саме в корі сріблястої верби.

Що, на ваш погляд, особливо вражає у рослинах і травах?

Біт Мюллер: Чудовий симбіоз між людьми та рослинами справді захоплює. З одного боку, ми використовуємо рослини як їжу, а з іншого – як лікарські трави, щоб підтримувати рівновагу нашого тіла та шкіри і разом з тим зміцнювати захисні сили організму.

Як сила рослин може працювати з максимальною для нас користю?

Біт Мюллер:

Енергетичні запаси рослин - це насамперед живлення нашого організму. В основному це вуглеводи, а також жири та масла. Їх також називають первинними рослинними речовинами.

Разом з тим ми можемо використовувати так звані вторинні рослинні речовини, щоб підтримувати баланс нашого тіла та шкіри, зміцнювати природні захисні механізми.

Якщо ми використовуємо первинні рослинні речовини як живлення, та силу вторинних рослинних речовин – для зміцнення та гарного самопочуття нашого організму.

Доктор Філ. II Біт Мюллер, експерт Лабораторії JUST International AG

лабораторія

Як це працює саме з вторинними рослинними речовинами? Чи можете ви пояснити нам це на прикладі продукту JUST?

Біт Мюллер: Едельвейсова кислота захищає едельвейс від пошкоджень, спричинених високим опроміненням, навіть на великій висоті до 3500 метрів. Ми використовуємо цей захисний механізм у наших продуктах Vital Just, щоб захистити шкіру обличчя від стресу з боку навколишнього середовища.

Ви отримали великий досвід протягом своєї кар’єри. Як він допомагає у вашій роботі сьогодні?

Біт Мюллер:

Коли я готував докторську дисертацію, багато дізнався про взаємодію між препаратами для шкіри та шкірою. Наприклад, поглинання активних компонентів шкірою залежить від складу крему. Для фармацевтичних препаратів важливо, щоб активний інгредієнт діяв там, де це необхідно. Є речовини, які сприяють розподілу активних інгредієнтів у верхніх шарах шкіри, але ускладнюють їх проникнення в більш глибокі шари шкіри.

Таке розуміння допомагає мені у розробці засобу для догляду за шкірою, який дозволяє активним рослинним інгредієнтам проникати в шкіру якомога активно, щоб рослина могла повністю розкрити свій ефект.

Важливим фактором також є забезпечення того, щоб цей ефект залишався стабільним під час використання продукту. У розробці ліків і сонцезахисних засобів я навчився певним стратегіям захисту активних інгредієнтів від розкладання. Ті самі стратегії можна також використовувати для збереження ефекту активних рослинних інгредієнтів у продуктах догляду за шкірою.

У вас є унікальна історія, як цільове дослідження лікарських трав допомогло у цільовій розробці нового продукту?

Біт Мюллер: Так, дослідження екстрактів ромашки, отриманих дуже різними способами, показали, що використання свіжих рослин для цілей екстракції, як це практикується у виробництві гомеопатичних засобів, призводить до найцінніших екстрактів.

Оскільки в JUST я детально займаюся рослинами та їхнім впливом, я щодня дивуюся тому, наскільки ефективними можуть бути рослини та як мало ми про них знаємо. Активні рослинні інгредієнти складаються з різноманітних речовин, дія яких часто відома лише з давніх "трав’яних" традицій і навіть сьогодні лише частково підтверджена дослідженнями. Це спонукає мене щодня краще розуміти рослини, їхні екстракти та пов’язані з ними ефекти.

Дуже важливу роль у моїй роботі відіграють давні "трав’яні" традиції.

Що б ви хотіли сказати на завершення інтерв’ю?

Біт Мюллер: Рослини дійсно унікальні, вони перевершують будь-якого хіміка або біохіміка, коли йдеться про виробництво речовин на основі рослинних інгредієнтів.

Бісаболол, компонент ефірної олії ромашки, можна отримати синтетичним шляхом. Проте з досліджень ми знаємо, що протизапальний ефект ефірної олії ромашки перевершує чистий бісаболол. Ми можемо відтворити окремі рослинні компоненти в лабораторії, але ніколи - в тій різноманітності, яку ми знаходимо в рослинах. З цієї причини деякі трав’яні властивості ромашки втрачаються, якщо ми використовуємо лише окремі речовини замість комбінації різних інгредієнтів ромашки.

Рекомендуємо Вам