Арніка має найцінніші речовини, які швидко допомагають впоратися із закритими травмами — синцями, розтягненнями, забоями. Завдяки своїм протизапальним і знеболюючим властивостям, використовується для зовнішнього застосування і є одним із найбільш затребуваних засобів у спортивній медицині.
Походження
Арніка - гірська рослина, яку можна зустріти у всіх куточках Європи.
Використовувані частини рослин
Дорогоцінні інгредієнти витягуються з квітів арніки. Вони містять ефірну олію, флавоноїди, холін, проціаніди, гіркі речовини, сесквітерпенові лактони.
Корисні властивості та способи застосування арніки
В основному арніка використовується для зовнішнього застосування при травмах. Її протизапальний, протизастійний та знеболюючий ефект особливо цінний при синцях, розтягненнях, тендинітах (запалення сухожилля), опіках або ревматичних болях та проблемах із суглобами.
Для лікування застосовуються мазі та креми з високоякісним екстрактом арніки. Також, дуже корисні компреси з розведеною настоянкою або свіжозавареним настоєм. Такі компреси можна прикладати кілька разів на день.
Арніку також застосовують при варикозному розширенні судин і венозної слабкості, оскільки вона посилює кровообіг і тонізує стінки судин.
Добре зарекомендувала себе арніка при невралгіях та вовчаку.
Для внутрішнього використання арніку застосовують для лікування слизової оболонки порожнини рота та горла.
Дуже корисна арніка в косметології - вона посилює кровообіг, має ефект, що зміцнює, тонізує і допомагає зберегти молодість.