Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09

Ехінацея (Echinacea purpurea)

Ехінацея - багаторічна рослина сімейства Астрові. Включає понад 30 000 видів.

Індіанці не хворіють! І не дивно, адже цілющі та імуностимулюючі властивості ехінацеї були відкриті корінним населенням Північної Америки дуже давно. У Європі ж з ехінацеєю познайомилися лише в 17 столітті, але з того часу вона вважається чудодійним засобом для зміцнення захисних функцій організму, має сильні протизапальні та загоювальні властивості.

Походження

Батьківщиною лікарської рослини є Північна Америка. Сьогодні ж ехінацея пурпурна поширена по всій земній кулі та представлена ​​у всіх кліматичних зонах.

Використовувані частини рослин

Для лікування та профілактики використовуються коріння рослини та свіжі листочки, зібрані під час цвітіння. Вони багаті ефірними оліями, глікозидами, антиоксидантами, органічними кислотами, сапонінами, полісахаридами, інуліном, дубильними речовинами, алкалоїдами, фітостеринами і завдяки цьому забезпечують чудовий лікувальний ефект.

Корисні властивості та способи застосування ехінацеї

Знання про зцілюючий ефект цієї рослини походить від північноамериканських індіанців. Вони використовували рослинну кашку для зовнішньої обробки ран, опіків, при пухлинах лімфатичних залоз і навіть як протиотруту при зміїних укусах. Для внутрішнього використання коріння пережовували і тим самим полегшували загальний стан, позбавляли зубного болю, болів у горлі та інших симптомах застуди.

Сьогодні ехінацея в основному цінується за її сприятливий вплив на імунну систему, але крім цього, рослина має цілу низку цілющих властивостей на організм:

  • підвищує захисні функції організму від повторних захворювань верхніх дихальних шляхів та сечових шляхів;
  • стимулює вироблення лейкоцитів у крові;
  • благотворно впливає нервову систему — нормалізує сон, заспокоює, підвищує працездатність;
  • виводить із організму радіонукліди;
  • прискорює нормалізацію загального стану хворих після хіміотерапії;
  • має загоювальну дію і протизапальні властивості;
  • активно застосовується в косметології - регенерує та тонізує шкіру, знімає запалення, бореться з вуграми та ін.;
  • ефективна при шкірних захворюваннях - дерматитах, екземі, псоріазі, а також укусах комах, змій, опіках;
  • посилює захисні функції печінки;
  • є природним антибіотиком - успішно застосовується для боротьби зі стафілококом, стрептококом, вірусами, грибками, кишковою паличкою.

Ехінацея пурпурна використовується у всіляких засобах - починаючи від драже, настоянок, соків і закінчуючи кремами, гелями, а також використовується в ароматерапії.

Ехінацея (Echinacea purpurea) в продукції Just