Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09

Мальва (Malva sylvestris)

Мальва, або Просвірник - трав'яниста рослина сімейства Мальвові до 2-х метрів висоти.

Як лікарська рослина мальва була високо оцінена китайцями понад 5000 років тому. Її муколітичні та відновлювальні властивості використовувалися для лікування інфекцій горла, ротової порожнини, при бронхітах, а також застосовували для лікування шкірних захворювань.

Мальву розводили у Стародавньому Єгипті. Вражаючі цілющі властивості описував у трактатах Гіппократ.

Піфагор вважав мальву рослиною причетною до божественної природи.

мальва

Походження

Мальва традиційно зростає у Європі та Азії. Понад тисячу видів поширені у всьому світі. Цю рослину можна зустріти в садах, на луках та пагорбах по всьому світу. Ці чудові квіти з яскравими пелюстками підкуповують своєю красою.

Використовувані частини рослин

Цінні лікарські інгредієнти отримують із квіток. Мальва багата антиоксидантними властивостями та танінами, а також ефірними оліями. Рослинний барвник відомий своїм антибактеріальним ефектом.

Корисні властивості та способи застосування мальви

Завдяки корисним властивостям мальва чудово зарекомендувала себе в народній медицині, її часто використовують як заспокійливий засіб для шкіри та слизових оболонок, що особливо корисно у разі інфекцій горла. За допомогою мальви запалені та роздратовані слизові оболонки гояться швидше, а гострий біль швидко зникає. Крім того, при захворюваннях дихальних шляхів, таких як кашель, хрипоту та біль у горлі. З квітів та листя готують чай. Пліній Старший писав: "хто щодня п'є чай з мальви, той захищає себе від усіх випадкових захворювань".

Лікувальні властивості було вперше оцінено римлянами. Вони готували мальву разом з маслом, сіллю та медом, і називали «омнімарбій», що означає «рятівний від усіх хвороб».

Заспокійлива, протизапальна дія мальви творить дива з роздратованою шкірою. Тому креми з додаванням мальви часто використовують для немовлят і для власниць чутливою, сухою та схильною до подразнення шкірою.

Мальва (Malva sylvestris) в продукції Just