(068) 324-72-09

Шавлія аптечна (Salvia officinalis)

Шавлія аптечна - трав'яниста рослина або напівчагарник висотою до 75 см сімейства Ясноткові.

Протягом багатьох століть шавлія користується величезною популярністю для лікування різноманітних захворювань, але особливо добре зарекомендувала себе при хворобах горла та застудних інфекціях.

шавлія

Походження

Батьківщиною шавлії вважається Середземноморський регіон. Зараз ця рослина поширилася вже практично у всьому світі. Його активно вирощують і в Європі, і у Північній Америці. Шавлія любить сонячні сухі місця, тому часто її можна зустріти в садах та квітниках практично по всьому світу. Існує більше 500 різних сортів шавлії, але тільки Salvia officinalis є ефективним з медичної точки зору.

Використовувані частини рослин

Для переробки використовується листя або квітучі верхівки - саме в них містяться корисні ефірні олії, танін і гіркі речовини, тритерпени, стериди, флавони та флавонові глікозиди, алколоїди, олеанолова та урсулова кислоти.

Корисні властивості та способи застосування шавлії лікарської

Шавлія відома багатьма лікувальними властивостями для людського організму. Багато століть екстракт шавлії використовувався для дня нормалізації температури тіла під час спеки і сильної пітливості. Активні інгредієнти нормалізують секрецію поту, впливаючи на центральну нервову систему, яка відповідає за роботу потових залоз. Тому шавлія здавна застосовувалася для нормалізації потовиділення під час нервозності, надмірної ваги, при статевому дозріванні та під час гормональних змін.

Як чай або полоскання ця лікарська рослина як в'яжучий внутрішньосептичний засіб позбавляє від хрипоти, болях у горлі, кашлі та інших симптомів застуди. Шавлія активно використовується при інфекціях ясен та мигдаликів, стоматитах. Відвари шавлії зовнішньо використовуються при випаданні волосся.

Крім лікування, шавлія використовується як спеція - вона не тільки додає середземноморського пікантного смаку стравам, але ще й допомагає перетравлювати жирну їжу, зміцнює шлунок і стимулює травну систему.

Шавлія має широкий спектр корисних властивостей:

  • антибактеріальним
  • болезаспокійливим
  • протизапальним
  • в'яжучим
  • жарознижуючим
  • кровоспинним
  • сечогінним
  • відхаркувальним
Шавлія аптечна (Salvia officinalis) в продукції Just