Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Ароматерапія при депресії

Чи знаєте ви, чому депресія саме так називається? Від латинського слова deprimo «тиснути, пригнічувати». У стані депресії організм пригнічений, немає бажання щось робити. Депресія може виникнути у будь-якої людини. Розвитку депресії більшою мірою схильні люди, які пережили насильство, тяжку втрату чи інші події, що викликають стрес, наприклад такі як війна. Отже, як розумієте ми зараз всі з вами знаходимось у зоні ризику. На жаль, незважаючи на наявність перевірених та ефективних методів лікування депресії, понад 75% людей не отримують ефективного лікування.

Як же саме проявляється хвороба XX сторіччя?

Так, саме двадцятого, я не помилилася. Адже попереднє сторіччя називалося «віком депресії», а теперішнє сторіччя є «віком тривожності». Але тривога завжди ходить пліч о пліч з депресією, як старі добрі «друзі». Отже, ми так влаштовані, що під час депресивного епізоду схильні відчувати пригнічений настрій (почуття смутку, дратівливість, спустошеність), можемо втрачати здатність отримувати задоволення від повсякденної діяльності чи інтерес до життя.

Читайте також: Ефірні олії від стресу та тривожності

дівчина у якої депресія

Тепер, увага! Депресивний епізод слід відрізняти від регулярних коливань настрою. Депресивні епізоди продовжуються більшу частину дня і відбуваються майже щодня протягом як мінімум двох тижнів. Це важливо, адже просто мати періодично поганий настрій - не означає, що у вас депресія.

При цьому, у вас можуть бути присутні ще й інші симптоми: зниження концентрації уваги; патологічне почуття провини чи низька самооцінка; відсутність віри у майбутнє; думки про смерть чи самогубство; порушення сну; зміни апетиту чи маси тіла; відчуття найсильнішої втоми чи занепаду сил. Особливо ми з вами це можемо помітити при зміні пір року. Саме зараз, весною, коли природа оживає та дарує нам приємні аромати навколо нас, мозку легче перемкнути увагу на приємні сигнали, які він отримує від органів чуттів. Найпростіше «достукатися» до мозку – за допомогою ефірних олій. Аромати проникають до мозку найшвидше, і впливають на наш психоемоційний стан. Звісно, ніякі аромати не замінять психотерапії та антидепресантів, проте саме аромотерапію можна поєднувати з традиційним лікуванням.

Як же саме лікується депресія?

У світі існує низка ефективних методів лікування депресії. До них належать психологічні та медикаментозні методи. При помірній та тяжкій депресії зазвичай ми поєднуємо психотерапію з прийомом антидепресантів. При легкій депресії прийом антидепресантів не потрібний.

Чи можна профілактувати цей стан?

Так. Депресія може ускладнювати ваше функціонування у всіх сферах життя, у тому числі у спілкуванні з іншими людьми, вдома, на роботі та у навчанні. У такому стані наш організм дуже потребує релаксації, а ароматичні олії відносяться до одного з найефективніших природних антидепресантів, доступних сьогодні абсолютно кожному.

Читайте також: Дві ефірні олії проти стресу та тривожності

мати заспокоює свою дитину

Самодопомога нерідко допомагає ефективно контролювати симптоми депресії та загалом підвищує рівень психологічного благополуччя.

Що ще можна зробити самостійно:

  • продовжувати заняття, які раніше приносили задоволення;
  • залишатися на зв'язку з друзями та родичами;
  • регулярно підтримувати фізичну активність, хоча б у вигляді коротких прогулянок;
  • по можливості дотримуватися режиму харчування та сну;
  • відмовитися від алкоголю або скоротити його вживання і не вживати заборонених речовин, оскільки це може посилити депресію;
  • розповідати про свої почуття людям, яким ви довіряєте;
  • звернутися за допомогою до лікаря-психолога, психіатра.

Отже, пам’ятайте, що депресія - це серйозна річ, яка потребує від вас великої уваги до себе. Не забувайте про те, що одужання неможливе без одного важливого фактору – вашого щирого бажання бути здоровим та щасливим. Цінуйте кожну свою мить життя!

Автор: Аліна Сальникова

Лікар-психолог; кандидат психологічних наук, PhD; психотерапевт; ТВ-експерт. У психотерапевтичній практиці використовуються різні способи лікування, в тому числі і аромакологія. Це доволі молода наука, котра вивчає як аромати впливають на організм та психологічний настрій людини. І у своїх статтях буду ділитися з вами інформацією як можна покращити якість життя та знайти емоційний баланс.

Аліна Сальникова

Рекомендуємо Вам