Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Фітотерапія та суглоби. Що потрібне для здорового руху?

В тілі людини близько 230 суглобів. Суглоби – це рухливе з'єднання кісток, поверхні яких вистелені хрящем. Вони поєднують скелет людини в єдину систему, дозволяючи тілу рухатися як єдине ціле. І коли в них з'являється запалення чи біль, то життя людини сильно затьмарюється. І тут, як завжди, важлива насамперед профілактика, щоб не допустити розвитку захворювань та покращити якість життя при їх появі.

Чому болять суглоби?

Біль у суглобах може бути викликаний

  • травмами (тому дуже важливо розігрівати організм загалом та м'язи перед заняттями спортом)
  • віковими змінами (хоча цілком реально уповільнювати процеси старіння регулярною турботою про здоров'я)
  • обмінними порушеннями
  • запаленнями та інфекціями внаслідок різних патологій.

Болі можуть бути різноманітні, що з'являються після фізичного навантаження або навпаки після стану спокою, раптові та хронічні, в одному місці або кількох. Будь-який біль викликає дискомфорт і вимагає уваги.

Як допомогти собі?

Насамперед – профілактикою, до якої входить фітотерапія та масаж. Також корисними для лікування захворювань суглобів будуть акупунктура, лікувальна фізкультура, фізіотерапія, при необхідності прийом лікарських препаратів. А у важких випадках може знадобитися хірургічна корекція.

Читайте також: Що таке аромамасаж

дівчина на масажі

Але в цій статті ми поговоримо про профілактику за допомогою фітотерапії

У комплексній профілактиці та лікуванні захворювань суглобів використовують рослини, що покращують кровопостачання, мають знеболювальні, протизапальні, антисептичні, в деяких випадках розігріваючі, а в деяких – навпаки, охолоджуючі властивості.

Коли потрібно розігрівати? Перед спортивними навантаженнями, болях і невралгіях, а також при застудних захворюваннях або при переохолодженні. Тут допоможе фітокрем із ялівцем.

А коли потрібно охолоджувати? При розтягуваннях, вивихах, набряках та забитих місцях, а також, коли необхідно знизити температуру тіла. Фітогель Бодіфреш із шавлією – найкращий помічник у цьому випадку.

А також існують універсальні фітозасоби, що допомагають впоратися із запаленнями та больовим синдромом у суглобах та м'язах. Універсальний засіб для домашньої аптечки – фітогель із арнікою.

Розглянемо ці рослинні засоби докладніше.

фітокрем Ялівець

Фітокрем Ялівець

Ялівець має унікальні бактерицидні та протизапальні властивості. Він відомий своєю заспокійливою дією і допомагає боротися з болем у м'язах та захворюваннями суглобів, таких як артрит та ревматизм. Він чудово покращує кровообіг, допомагає зменшити набряклість, знімає біль. При його нанесенні на шкіру підвищується пружність. Він добрий для використання до і після тренувань спортсменів, бо чудово розігріває м'язи. Він ефективний при болях у попереку, невралгіях, затисканнях у шийному відділі та в ситуаціях, коли необхідно тепло.

Фітогель Бодіфреш

Це потужний антисептик, що має ранозагоювальні властивості. Ідеальний для спортсменів, оскільки знімає втому, допомагає при болях у м'язах та виводить з організму молочну кислоту. Він ефективний при забитих місцях, травмах, виникненні гематом, прибирає набряки та знеболює. При цьому, маючи освіжаючий ефект, він допомагає людям з підвищеною пітливістю.

фітогель Арніка

Фітогель Арніка

Арніка допомагає зняти запальні процеси та больові відчуття у суглобах та м'язах, збільшуючи циркуляцію крові та сприяючи нормалізації рухливості суглобів. Вона буде гарною при лікуванні забитих місць, розтягуваннях, гематомах. Після фізичних навантажень вона принесе заспокійливу та розслаблюючу дію, знімаючи перенапругу зі спини, плечей, ліктів, стегон та колін, зберігаючи легкість руху.

Читайте також: Крем-гель «Арніка» — легкість руху

Спосіб використання фітозасобів

Найпростіший спосіб – легкими масажними рухами наносити на проблемні зони, наприклад, після травм або розтягувань. При хронічних болях у м'язах та суглобах фітозасоби слід наносити регулярно, вранці та ввечері. Пам'ятайте, що масаж проводиться від периферії до центру, що означає, що необхідно рухатися від пальчиків до зап'ястя, від зап'ястя до ліктя і далі до плечей і на ногах від стопи до колін, від колін до стегон.

Фітотерапія стане чудовим помічником для профілактики захворювань суглобів, при болях у м'язах, забитих місцях та травмах.

Спробуйте і нехай ваші рухи завжди будуть легкими та вільними!

Автор: Наталія Власюк

Зі швейцарськими ефірними оліями та фітопродуктами JUST я познайомилась у 2017 році, і з цього часу почалася моя особиста історія ароматерапії. Ароматні олії допомагають мені  ладнати з емоціями та стресовими подіями в житті, підтримувати своє здоров’я та справлятися зі своїми особистими недугами, а також піклуватися про мою донечку, підтримуючи її психологічний та фізичний стан.

Наталія Власюк

Рекомендуємо Вам