Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Профілактика застуди, грипу та ГРВІ: чи працюють класичні заходи? (продовження)

Продовжуємо розбиратися у способах профілактики грипу та застуди, чи працюють вони чи ні. Отже, наступні 5 правил – міфи це чи правда?

1. Уникнення місць скупчення людей та носіння маски

1. Працює чи ні?
Так, працює.
2. Як працює?
Стосовно відсутності взаємодії з великою кількістю людей питань немає, особливо якщо люди мають ознаки захворювання, такі як кашель, чхання або нежить. А ось ефективність носіння маски не доказана на 100 відсотків, хоча вона створює певний бар’єр на шляху інфекції.
3. Що можна зробити вже сьогодні?
Якщо є необхідність відвідати поліклініку, то краще одягнути маску.

Читайте також: Спрей з евкаліптом. Натуральний захист від вірусів

профилактика 1

2. Уникнення переохолодження

1. Працює чи ні?
Звичайно працює.
2. Як працює?
Переохолодження згубно впливає на весь організм людини, і в першу чергу страждають дрібні кровоносні судини, циркуляція крові уповільнюється, температура тіла знижується, а це вже може призвести до пагубних наслідків. А ще переохолодження зменшує опірність організму та імунної системи.

3. Що можна зробити вже сьогодні?
Одягатися по погоді. «Мама, я в шапці» вже давно не актуально. Тому що набагато важливіше тримати в теплі ноги. В холодну пору року більш корисними будуть вдягнені теплі шкарпетки, аніж шапка. Але якщо вже сталося переохолодження, треба зігрітись будь-яким доступним способом, який розігріє кінцівки та спину: гарячий чай, теплий плед чи якісне, але ніжне розтирання. І саме це зупинить застуду.

Читайте також: Перехолодження. Як не захворіти?

профилактика 2

3. Зволоження повітря

1. Працює чи ні?
Так і дуже ефективно.
2. Як працює?
Чисте повітря допомагає зволоженості слизових оболонок дихальних шляхів. Якщо цього не відбувається, то заразитися інфекцією простіше, оскільки пересушена слизова не здатна захистити організм в повній мірі. А восени та взимку сухість повітря сильно підвищується від обігрівальних приладів.
3. Що можна зробити вже сьогодні?
Найпростіший та дієвий спосіб – провітрити кімнату. Однак слід пам’ятати, що важливо уникати протягів. Найоптимальніша температура в кімнаті – 18-20 градусів. Багато людей боїться провітрювати кімнату, щоб не переохолоджуватись, однак насправді при свіжому повітрі краще дихається, шкіра та слизисті не пересушуються і для імунітету це краще, ніж увімкнутий обігрівач.

профилактика 3

4. Промивання носу сольовим розчином

1. Працює чи ні?
Звичайно, так, це гарний спосіб на шляху профілактики від застудних захворювань.
2. Як працює?
Промивання сольовим розчином допомагає зволожити та очистити слизову оболонку від пилових часток і вірусів.
3. Що можна зробити вже сьогодні?
Використовувати готовий сольовий розчин з морською сіллю та промити ніс, особливо після контактування з великою кількістю людей.

Читайте також: Крем з сіллю Мертвого моря

профилактика 4

5. Використання ефірних олій

1. Працює чи ні?
Працює дуже ефективно та до того ж це дуже приємний спосіб.
2. Як працює?
Ефірні олії мають противірусну дію, і завдяки своєму складу ефективно очищують повітря від інфекцій. Ефірні олії - це захисна система рослин, тому вони гарно впливають на імунну систему людини. Їх можна широко використовувати для дезінфекції приміщень та інгаляцій. А ще наукові дослідження показали, що використання ефірних олій кожного дня в учбових закладах знижує захворюваність на 80%.

3. Що можна зробити вже сьогодні?
Візьміть декілька крапель ефірних олій лимону та апельсину в аромалампу чи дифузор для ароматизації та дезінфекції приміщення. Або можна капнути ефірну олію евкаліпту або сосни на шарф при виході з дому і насолоджуватись корисним ароматом. І тут дуже важливо пам’ятати, що треба використовувати ті ефірні олії, аромати яких подобаються.

Обирайте для себе найбільш підходящі саме вам способи профілактики грипу та застуди, або поєднуйте їх. І будьте здорові!

Рекомендуємо Вам