Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Правила використання ефірних олій. Чек лист

Використання ефірних олій – дуже приємний та ефективний спосіб турботи про здоров'я та красу. З їхньою допомогою можна впливати на стан організму і зробити багато корисного для благополуччя себе та своєї сім'ї. Вивченням ефірних олій займається наука ароматерапія. Як і в будь-якої науки, у неї є цілий ряд правил їх застосування.

Отже, що можна і що не можна робити з ефірними оліями, щоб вони приносили нам максимальну користь?

правило использования 1

1. Не слід наносити ефірні олії на шкіру у нерозбавленому вигляді

Ефірні олії дуже концентровані, тому їх слід додавати до базових олій перед нанесенням на шкіру. Також слід пам'ятати, що олії, які підходять для ваших рук і ніг, можуть бути небезпечними при попаданні в очі, ніс або інтимні частини тіла. Наприклад, це стосується таких ефірних олій як олія лимона, перцевої м'яти або кори кориці.

Читайте також: 16 способів використання ефірної олії лимона

2. Використовуйте якісні ефірні олії

Шукайте перевіреного сертифікованого виробника, що виготовляє чисті олії без будь-яких домішок. Тільки справжні ефірні олії мають всі властиві їм цілющі властивості. А синтетичні олії чи олії з домішками, швидше за все, викличуть алергію.

правило использования 2

3. Робіть тест на реакцію шкіри

Будь-який засіб, який ви плануєте наносити на шкіру, слід перевірити на алергічну реакцію. Найкраще трохи випробувати його на невеликій ділянці та подивитися, як ваша шкіра відреагує. Бо те, що засіб рослинний, не означає, що його можна безпечно використовувати. Природні речовини можуть бути подразливими, токсичними або викликати алергічні реакції. Тому додаткова обережність буде своєчасною.

Читайте також: ТОП-5 способів як визначити якість ефірної олії

4. Викидайте старі олії

Загалом, не зберігайте їх більше 3 років. Старі олії, швидше за все, будуть зіпсовані через вплив кисню. Вони вже можуть не працювати так добре, як слід, і можуть подразнювати вашу шкіру. Якщо ви помітили значні зміни в тому, як олія виглядає, відчувається або пахне, вам слід викинути її, оскільки вона, ймовірно, зіпсувалася.

правило использования 3

5. Не використовуйте ефірні олії на пошкодженій шкірі

Нерозбавлені олії, які взагалі не слід використовувати для шкіри, можуть бути просто небезпечними для пошкодженої шкіри. Виняток становлять олії лаванди та чайного дерева. Олія лаванди має протизапальну властивість і є природним антисептиком. Чайне дерево – один із найсильніших антисептиків. У будь-якому випадку йдеться про несерйозні ушкодження. Будь-які інші олії в розведеному в базових оліях вигляді не годяться для ран і подряпин, тому що базові олії жирні і сприятимуть розвитку інфекції.

Читайте також: 13 способів застосування ефірного масла лаванди

6. Враховуйте вік під час використання олій

Маленькі діти та люди похилого віку можуть бути більш чутливі до ефірних олій. Більшість олій використовується для дітей з трьох років, а олія чебрецю, наприклад, не раніше 6-річного віку. Діти люблять олію апельсина, вона підходить всім дітям, навіть найменшим, у 95% випадків. Літні люди часто вибирають олію з м'яти або лаванди. Аромат олії повинен подобатися, тому використовуйте правило приємності при виборі олії.

правило использования 4

7. Зберігайте олії у темному прохолодному місці

Ефірні олії примхливі, не люблять сонячного світла, морозу та спеки. Оптимальна температура зберігання олії від 0 до 30 градусів. Не варто залишати олію в машині, якщо ви користуєтеся нею у дорозі. І краще забрати її з підвіконня, якщо раптом залишили її там. Найбільше їй сподобається в домашній аптечці чи закритій шафі – так ми зберігаємо її цінність та якість.

Читайте також: Ефірні олії в побуті

8. Ретельно закривайте ковпачок пляшечки для олії після використання

Ефірні олії – це легкі леткі ефіри, які не люблять зіткнення з киснем. Щільно закрита кришечка - запорука зберігання властивостей олії.

правило использования 6

9. Бережіть олії від відкритого вогню

Олії легко спалахують. Не варто відчиняти їх поблизу відкритих джерел вогню.

10. Зберігайте масло в недоступному для дітей місці

Діти навряд чи читатимуть ці правила, тому краще прибрати ефірні олії від них у недоступне місце.

Ефірні олії – це незамінні натуральні помічники для збереження здоров'я за допомогою легких та приємних способів їх застосування. Головне пам'ятати про правила безпеки та використовувати дійсно якісні рослинні олії.

Рекомендуємо Вам