Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Нежить (риніт): як допоможуть ефірні олії?

Що таке нежить і звідки він береться

Нежить, або риніт, — запалення слизової оболонки носа через потрапляння в організм вірусів, бактерій чи алергенів. Середньостатична людина загалом проводить близько 3-х років свого життя з нежиттю.

Багато хто часто запитує: як вилікувати нежить за 1 день? Чи це можливо? І якщо ні, то як швидко позбутися нежитю?

У середньому, риніт виліковується за 1 тиждень. При хорошому імунітеті нежить може пройти за 2-3 дні навіть без особливого лікування. Але якщо він затягнувся на 2-3 тижні, це означає, що захворювання перейшло у хронічну форму.

Як відрізнити алергічний нежить від застудного?

Для алергічного риніту характерний раптовий його початок, коли на тлі повного здоров'я та гарного самопочуття раптово з'являється закладеність носа. На відміну від алергічного застудний нежить з'являється поступово, в сукупності або після інших симптомів ГРВІ, таких як температура, ломота у м'язах, першіння в горлі та кашель.

Що треба робити? Як вилікувати нежить, якщо він уже з'явився?

Важливо проводити профілактику! Для всіх видів нежитю профілактикою є підтримка імунітету за допомогою загартовування організму, а також активного способу життя, прогулянки на свіжому повітрі, збалансоване харчування та прийом вітамінів. Дуже ефективним є використання ефірних олій як для профілактики, так і для лікування.

Читайте також: Профілактика застуди, грипу та ГРВІ: чи працюють класичні заходи

люди збирають квіти у полі

Які ефірні олії допоможуть

При закладеності носа, коли потрібно розблокувати та покращити носове дихання, допоможуть олії лимону, ялівцю, сосни та евкаліпта.

При алергічному риніті оптимальними будуть ефірні олії чайного дерева, м'яти, кедра та ромашки.

При простудному та вірусному нежиті добре використовувати ароматичні олії евкаліпта, чайного дерева, лаванди та м'яти.

Як же саме використовувати ефірні олії

Наведемо ТОП-3 олії, які повинні бути в кожній аптечці для профілактики та лікування будь-якого виду нежитю та загалом простудних захворювань.

Читайте також: Профілактика застуди, грипу та ГРВІ: чи працюють класичні заходи (продовження)

ефірна олія чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева

Властивості

Ефірна олія чайного дерева воістину унікальна і тому займає перше місце серед ефірних олій при лікуванні та профілактиці нежитю. Вона активно справляється з вірусами і бактеріями. Миттєво приносить полегшення, оскільки знімає запалення, набряк та скорочує виділення з носа. При цьому олія чайного дерева чудово покращує місцевий імунітет.

Як застосовувати

Зробити інгаляцію перед сном (3-4 краплі на 250 мг гарячої води та вдихати не більше 10 хвилин) або додати 3-5 крапель олії чайного дерева в аромадифузор. Також можна втерти краплю олії у шкіру перенісся.

Читайте також: 38 способів використання олії чайного дерева

ефірна олія евкаліпта

Ефірна олія евкаліпта

Властивості

Евкаліпт – прекрасний антисептик, який надійно може впоратися з закладеністю носа та нежиттю, як застудним, так і алергічним. Покращує дихання, зміцнює захисні сили організму, очищає повітря.

Як застосовувати

Як інгаляцію, а при комбінації ефірної олії евкаліпта з олією чайного дерева ефективність процедури зростає в рази.

Читайте також: Спрей з евкаліптом. Натуральний захист від вірусів

ефірна олія м'яти перцевої

Ефірна олія м'яти

Властивості

М'ята використовується при запаленні верхніх дихальних шляхів, вона м'яко полегшує дихання при закладеності носа і має легку судинозвужувальну дію.

Як застосовувати

У вигляді сухої інгаляції (3-5 крапель на тканину і вдихати 3 рази на день) або вологої інгаляції (5 крапель олії м'яти додати у розпилювач теплої води і розпорошувати в приміщенні тричі на день). А ще можна капнути 1 краплю ефірної олії на подушку ввечері, що б забезпечити спокійний сон.

Спробуйте використовувати ефірні олії частіше, ще до настання активних проявів нежитю, і ви зможете переконатись у надзвичайній ефективності всіх цих засобів захисту організму.

Нехай риніт не порушує ваших планів!

Рекомендуємо Вам