Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Нежить (риніт): як допоможуть ефірні олії?

Що таке нежить і звідки він береться?

Нежить, чи по науковому риніт, — запалення слизової оболонки носа через потрапляння у організм вірусів, бактерій чи алергенів. Середньостатична людина загалом проводить близько 3-х років свого життя з нежиттю.

Багато хто часто запитує: як вилікувати нежить за 1 день? Чи це можливо? І якщо ні, то як швидко позбутися нежиті?

У середньому риніт виліковується за 1 тиждень. При хорошому імунітеті навіть без особливого лікування нежить може пройти за 2-3 дні. Однак якщо він затягнувся на 2-3 тижні, це означає, що захворювання перейшло в хронічну форму.

Як відрізнити алергічний нежить від простудного?

Для алергічного риніту характерний раптовий його початок, коли на тлі повного здоров'я та прекрасного самопочуття раптово з'являється закладеність носа. А ось застудний нежить з'являється поступово, в сукупності або після інших симптомів ГРВІ, таких як температура, ломота в м'язах, першіння в горлі та кашель.

Що ж робити? Як вилікувати нежить, якщо він уже з'явився?

Важливо проводити профілактику! Для всіх видів нежиті профілактикою є підтримка імунітету за допомогою загартовування організму та ведення активного способу життя, прогулянок на свіжому повітрі, збалансоване харчування та прийом вітамінів, а також використання ефірних олій як для профілактики, так і для лікування.

Читайте також: Профілактика застуди, грипу та ГРВІ: чи працюють класичні заходи

люди збирають квіти у полі

Які ефірні олії допоможуть?

При закладеності носа, коли потрібно розблокувати та покращити носове дихання, допоможуть олії лимону, ялівцю, сосни та евкаліпта.

При алергічному риніті оптимальними будуть ефірні олії чайного дерева, м'яти, кедра та ромашки.

При простудному та вірусному нежиті добре використовувати ароматичні олії евкаліпта, чайного дерева, лаванди та м'яти.

Як же саме використовувати ефірні олії?

Наведемо ТОП-3 олії, які повинні бути в кожній аптечці для профілактики та лікування будь-якого виду нежиті та загалом простудних захворювань.

Читайте також: Профілактика застуди, грипу та ГРВІ: чи працюють класичні заходи (продовження)

ефірна олія чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева

Властивості

Ефірна олія чайного дерева воістину унікальна і тому стоїть першою в ряді ефірних олій при лікуванні та профілактиці нежиті. Вона активно справляється і з вірусами, і бактеріями. Миттєво приносить полегшення, оскільки знімає запалення, набряк та скорочує виділення з носа. При цьому чайне дерево чудово покращує місцевий імунітет.

Як застосовувати?

Зробити інгаляцію перед сном (3-4 краплі на 250 мг гарячої води та вдихати не більше 10 хвилин) або додати 3-5 крапель олії чайного дерева в аромадифузор. Також можна втерти краплю олії у шкіру перенісся.

Читайте також: 38 способів використання олії чайного дерева

ефірна олія евкаліпта

Ефірна олія евкаліпта

Властивості

Евкаліпт – прекрасний антисептик, який надійно справляється із закладеністю носа та нежиттю, як застудним, так і алергічним. Покращує дихання, зміцнює захисні сили організму, очищає повітря.

Як застосовувати?

Як інгаляцію, а при його комбінації з чайним деревом ефективність процедури зростає в рази.

Читайте також: Спрей з евкаліптом. Натуральний захист від вірусів

ефірна олія м'яти перцевої

Ефірна олія м'яти

Властивості

М'ята використовується при запаленні верхніх дихальних шляхів, вона м'яко полегшує дихання при закладеності носа і має легку судинозвужувальну дію.

Як застосовувати?

У вигляді сухої інгаляції (3-5 крапель на тканину і вдихати 3 рази на день) або вологої інгаляції (5 крапель олії м'яти додати у розпилювач теплої води і розпорошувати в приміщенні 3 рази на день). А ще можна капнути 1 краплю олії на подушку ввечері, що забезпечить спокійний сон.

Спробуйте використовувати ефірні олії частіше, ще до настання активних проявів нежиті, і ви зможете переконатись у їх ефективності.

Нехай риніт не порушує ваших планів!

Рекомендуємо Вам