Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Осінь без застуд: 10 правил, які працюють

З настанням осені всі ми починаємо замислюватися над профілактикою грипу та застуди, щоб не захворіти й зберегти здоров’я та активність. Ми намагаємось захистити себе та своїх близьких і шукаємо прості та ефективні способи запобігання осінніх хвороб. Насправді потрібно дотримуватись кількох простих правил, і тоді можна легко уникнути зараження грипом чи гострою респіраторно-вірусною хворобою навіть під час епідемії. Бо профілактика – це наймудріший спосіб захистити своє здоров’я.

Що треба робити для профілактики застудних захворювань

хлопець виливає холодну воду на дівчину

1. Дотримуватись режиму дня та загартовуватись

Саме загартовування нормалізує функції дихальної системи в умовах впливу на організм низьких температур та формує імунітет. Системне загартовування зменшує ризик зараження вірусними інфекціями. А що стосується режиму дня, то існує загальновідоме правило: лягати спати не пізніше 23 годин вечора, спати не менше 7-8 годин, уникати перевтоми, а також дуже важливим є вміння відпочивати, хоча, мабуть, це найскладніше в наші буремні часи.

2. Вести фізично активний та здоровий спосіб життя

Найкращі помічники для профілактики застуди та ГРВІ – це звичайна аеробіка, плавання, танці, а також скандинавська ходьба. Але коли немає часу відвідувати спортивний зал чи фітнес-клуб, можна робити ранкову гімнастику в домашніх умовах. Однак важливо, щоб фізичні навантаження були регулярними, відповідали віку і стану здоров’я людини. Навантаження є збільшуватись поступово, тоді це буде корисним для імунітету.

Читайте також: Профілактика застуди, грипу та ГРВІ: чи працюють класичні заходи

овочевий салат

3. Збалансовано харчуватись

Стан організму та імунітет залежать від збалансованості їжі, достатньої кількості вітамінів і поживних речовин. В раціоні мають бути овочі та фрукти, кисломолочні продукти, крупи. Дуже корисним буде споживання продуктів з імуностимулюючою дією, таких як імбир, часник, цибуля, лимон, а також регулярно пийте чудові м’ятний та ромашковий чаї.

4. Дотримуватись питного режиму

Як не дивно, це один з найефективніших методів лікування та профілактики ГРВІ та грипу, завдяки простій чистій воді віруси швидко вимиваються з організму. Доросла людина потребує не менш ніж 1,5 літри чистої води на день. Цей об’єм підтримує роботу нирок, допомагає їм виводити токсичні речовини й продукти метаболізму та фільтрувати кров.

Читайте також: Як навчитися пити багато води

дві людини миють руки

5. Частіше мити руки

Це правило прийшло до нас ще з дитинства. У більшості випадків застуда є хворобою «брудних рук», а миття допомагає підвищити опірну здатність організму, запобігти зараженню й ускладненням від хвороб.

6. Уникати місць скупчення людей, що зменшить ризик захворювання в рази

Якщо такої можливості немає, можна використовувати одноразові маски. Особливо це важливо в період сезонних епідемій або коли поруч знаходиться людина з ознаками гострої респіраторної хвороби, такими як чхання, кашель. При використанні маски можна отримати додатковий захист, а якщо розпилити на неї із зовнішньої сторони спрей Еукасол, який створить насичений фітонцидами аромат хвойного лісу, що запобігає проникненню та подальшому розвитку інфекції.

Читайте також: Спрей з евкаліптом. Натуральний захист від вірусів

голі ноги у калюжі

7. Уникати переохолодження, особливо переохолодження ніг

Якщо це вже сталося, перш за все необхідно припинити дію охолодження та зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах. А також випити чаю та відпочити.

8. Зволожувати повітря, провітрювати, дотримуватись чистоти та робити вологе прибирання

Ці прості правила для дому та офісу при регулярному їх застосуванні дуже ефективні для профілактики грипу та застуди.

Читайте також: Чистота запорука здоров'я

дівчина промиває нос

9. Промивати ніс сольовим розчином

Це допомагає очистити слизову оболонку від пилових часток і вірусів і таким чином запобігти застудному захворюванню. Важливо, щоб слизова оболонка була зволоженою і могла протистояти навколишньому середовищу, бо це перший бар'єр на шляху вірусів і бактерій.

10. Використовувати ефірні олії

Ефірні олії – це безпечний засіб профілактики застуд, боротьби з вірусними та бактеріальними інфекціями. Це м’який, легкий та приємний, але дуже ефективний спосіб, який подобається як дорослим, так і дітям. Чудову противірусну дію мають ефірні олії цитрусових – лимону, грейпфруту, лайму, а також олії евкаліпту, чайного дерева, ялівцю, сосни або композиції ефірних олій «31 трава». Їх можна використовувати для інгаляцій, в аромалампі, в тому числі для дезінфекції приміщень, можна додати декілька крапель в аромакулон або у ванну.

Отже, виконуючи ці прості правила, можна спокійно насолоджуватись прохолодними осінніми днями, не хвилюючись за своє здоров’я, адже прості способи профілактики застуди, ГРВІ та грипу надійно захистять всю вашу родину.

Будьте здорові!

Рекомендуємо Вам