Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Як впоратися з дратівливістю

Що таке дратівливість?

Це прояв негативних емоцій, який може бути спрямований, як на ситуацію, так і на конкретну людину, в тому числі і на самого себе. Найчастіше це показник необґрунтованої реакції, коли щось у житті йде не так, як хочеться. Часто для такої реакції може не бути серйозних причин, але від цього людині, яка страждає від дратівливості, аж ніяк не легше.

Чому виникає дратівливість?

Людина відчуває роздратування, коли не може контролювати ситуацію чи інших людей. Роздратування можуть викликати хвороби, посттравматичні стани, емоційне вигоряння. Дратівливість викликає підвищена збудливість психіки, вона може супроводжуватися гнівом, агресією, у тілі виникає напруга м'язів і частішає серцебиття.

Що ж робити?

Насправді рекомендації дуже прості:

  1. Дотримуватись режиму дня, включаючи в нього не тільки роботу, а й відпочинок.
  2. Щодня робити прогулянки на свіжому повітрі.
  3. Займатися улюбленими хобі, слухати музику, співати та танцювати, займатися спортом.
  4. Використовувати практики розслаблення та релаксації, а за необхідності звернутися за допомогою до психолога.
  5. Використовувати засоби народної медицини, наприклад, трав'яні збори, а також використовувати ефірні олії.

Так, можна зняти роздратування прослуховуванням приємної музики, переглядом гарного фільму чи розмовою «по душам» з другом? Але це не завжди доступно прямо зараз. Тривалі подразники призводять до нагнітання емоцій та накопичувального ефекту. Чим можуть допомогти тут ефірні олії? Наприклад, ефірна олія чайного дерева перемикає емоції та знижує роздратування, як і музика, яку не завжди є можливість включити на роботі, а ароматом можна скористатися завжди та скрізь.

Читайте також: Чайне дерево: 7 фактів про дивовижну олію

ефірна олія лаванди

Які ефірні олії будуть ефективними при дратівливості?

Релаксуючу та заспокійливу дію надають ефірні олії лаванди, сандалу, ромашки, мирри та меліси. Для підвищення настрою добре використовувати ефірні олії апельсина, лимона, кипарису та бергамоту. Для зняття втоми допоможуть ладан, м'ята, сосна, розмарин та шавлія.

Як діють ефірні олії?

Ефірні олії м'яко, але при цьому ефективно впливають на психоемоційну сферу. Це тому, що молекули олій дуже малі, вони проникають через органи нюху в лімбічну систему, що відповідає за емоції та настрій. При цьому аромати слід підбирати індивідуально, тому що нюхова пам'ять одна з найсильніших. І якщо в пам'яті із запахом асоціюється неприємна подія, такий аромат не принесе потрібного ефекту. Тому важливо пам'ятати про «правило приємності» і використовувати тільки ті олії, аромати яких подобаються або можуть нагадати про приємні події чи емоції.

Читайте також: Як вибрати ефірну олію

Наприклад, апельсинова ефірна олія позитивно впливає на емоційний стан за рахунок двох факторів: її власного складу і, відповідно, впливу на лімбічну систему, а також асоціативної пам'яті, що нагадує про те, що це аромат свята, оскільки у більшості людей цей запах пов'язаний з новорічними сімейними вечорами.

аромаванна

Як слід застосовувати ефірні олії?

Використання ефірних олій само по собі створює ритуали, які налаштовують на потрібний лад. Це може бути розслаблююча СПА-ванна з ефірною олією лаванди або есенцією із сандалом та трояндою або приємний масаж для тіла. Також чудовою процедурою при дратівливості, втомі, поганому настрої буде застосування обраних ефірних олій, наприклад, м'яти, апельсина, лимона за допомогою аромалампи або дифузора.

Читайте також: Ароматерапія в домашніх умовах

Емоційний стан піддається коригуванню, підвищену дратівливість, нервозність та стомлюваність можна нівелювати простими та доступними засобами, і ефірні олії тут можуть бути незамінними помічниками. Використання ефірних олій є саме тим способом, приємним і чудово діючим, придатним для всієї родини, який допомагає пройти складні етапи в житті, протистояти неприємностям та приймати правильні рішення.

Спробуйте, і нехай стан завжди буде спокійним і гармонійним!

Автор: Наталія Власюк

Зі швейцарськими ефірними оліями та фітопродуктами JUST я познайомилась у 2017 році, і з цього часу почалася моя особиста історія ароматерапії. Ароматні олії допомагають мені  ладнати з емоціями та стресовими подіями в житті, підтримувати своє здоров’я та справлятися зі своїми особистими недугами, а також піклуватися про мою донечку, підтримуючи її психологічний та фізичний стан.

Наталія Власюк

Рекомендуємо Вам