Знижка -10% на всі товари
(068) 324-72-09
Рубрики

Базові олії. Що це і як їх використовувати в аромамасажі

Олії зародків пшениці, жожоба, льону та ціла низка відомих і корисних для нас олій відносять до базових. У чому їхня користь, відмінності від ефірних олій та як їх можна поєднувати при масажі, розберемо у цій статті.

Базові олії – це рослинні олії. Як і властиво оліям, вони жирні і містять поліненасичені жирні кислоти, вітаміни та мінерали. Базові олії використовують у своїй практиці лікарі, дієтологи, кулінари, косметологи та масажисти. Іншими словами, ми їх їмо, п'ємо, наносимо на шкіру, і немає людини, яка б не стикалася з базовою олією. Як мінімум, на кухні у кожного з нас є соняшникова та оливкова олії.

Що ж це таке - ефірні олії? Так само, як і базові, їх виділяють з рослин. Але насправді до олій має відношення лише назва. Ефірні олії не просто не жирні, а саме наявність жиру в ефірній олії свідчить, що вона розведена і має низьку якість. Ефірні олії – це леткі ефіри. Ефірні олії застосовують у косметології, психології, медицині, СПА, масажі, парфумерії, маркетингу, кулінарії. І цей перелік не повний.

Читайте також: ТОП-5 способів як визначити якість ефірної олії

дівчині роблять масаж

Базова олія є обов'язковим компонентом масажу: вона допомагає рукам легко ковзати по тілу, зволожує шкіру та насичує її цінними речовинами. Але якщо перед масажем додати трохи крапель ефірної олії до базової – це вже аромамасаж – поєднання масажу та ароматерапії. Цінність такої процедури підвищується завдяки дії ефірної олії.

Які базові олії краще використовувати для процедур. Зупинимося на 7 базових оліях, які найбільш корисні для шкіри. Їх легко знайти і дуже просто використовувати.

оливкова олія

Оливкова олія

Чим корисна

Оливкова олія відома з найдавніших часів як "дар Богів". Завдяки унікальному складу, жирним кислотам омега-6 та омега-9, вітамінам групи В, а також A, D, E, K та мікроелементам, таким як калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, вона має чудодійні властивості.

Як застосовується у косметології

Оливкова олія омолоджує шкіру, пом'якшує, захищає та зволожує. Допомагає зробити її більш пружною та еластичною, запобігти появі зморшок, зменшити запалення та лущення. Надає шкірі сяючого та здорового вигляду.

Для якого типу шкіри

Підходить до будь-якого типу шкіри, але найчастіше оптимальним варіантом використання є масаж.

Читайте також: Перші зморшки. Що робити?

кунжут

Кунжутна олія

Чим корисна

До складу кунжутної олії входить велика кількість корисних компонентів та активних речовин, таких як жирні кислоти, білки, вуглеводи, а також вітаміни A, C, E, РР, вітаміни групи В, кальцій, магній, залізо, фосфор, мідь, марганець, що благотворно впливають на шкіру, прискорюючи процеси обміну у клітинах та виведення продуктів життєдіяльності.

Як застосовується у косметології

Допомагає усунути токсини, зашлакованість, очистити пори. Вона омолоджує, тонізує шкіру, позбавляє набряків і помітно покращує її стан, а також дуже добре справляється із запальними процесами у м'язах і суглобах.

Для якого типу шкіри

Найбільше підходить для жирної шкіри.

Читайте також: Трифазний догляд за шкірою обличчя чи пластика?

мигдаль

Мигдальна олія

Чим корисна

Насправді мигдальна олія незамінна, тому що завдяки своєму унікальному складу має величезну кількість позитивних властивостей. У мигдальній олії міститься багато лінолевої та олеїнової кислот, вітаміни А, F, Е та В2, магній, фосфор, цинк, каротин та багато інших корисних речовин. Вона буде ефективною при хронічній втомі та занепаді сил, сприяє покращенню кровообігу та розвитку опорно-рухового апарату у дітей, нормалізує стан серцево-судинної системи, зміцнює імунітет. З мигдальною олією забудете про безсоння.

Як застосовується у косметології

Мигдальна олія розгладжує шкіру, добре зволожує, робить шкіру еластичною, пружною та сяючою. Мигдальна олія добре допомагає від розтяжок при вагітності, а також захищає шкіру від негативного впливу ультрафіолету.

Для якого типу шкіри

Мигдальна олія відмінно підходить будь-якому типу шкіри. Її застосовують навіть для немовлят.

Читайте також: Шкіра як шовк: міф чи реальність

ефірна олія жожоба

Ефірна олія жожоба

Чим корисна

Ефірна олія жожоба має виняткові протизапальні властивості, що дозволяє боротися з почервонінням та запаленням при дерматитах та інших запальних процесах. До складу олії входять жирні спирти, мононенасичені жирні кислоти Омега-9, антиоксидант вітамін Е та амінокислоти. Все це разом робить олію жожоба незамінною у догляді за шкірою.

Як застосовується у косметології

Ефірна олія жожоба активно живить та насичує шкіру вологою та поживними речовинами, глибоко проникаючи у пори, захищає шкіру від зовнішніх негативних факторів та омолоджує.

Для якого типу шкіри

Олія жожоба найбільш підходить для зрілої шкіри.

Читайте також: Що таке дерматокосметика?

абрикоси

Олія абрикосових кісточок

Чим корисна

Завдяки своєму складу – ненасичені жирні кислоти, вітаміни Е, А, С, калій та магній – вона забезпечує захист шкіри та глибоке зволоження, регенерує клітини шкіри, активно бореться з пігментними плямами та зморшками.

Як застосовується у косметології

Олія абрикосових кісточок освіжає, очищає, тонізує шкіру, має протизапальний і пом'якшувальний ефект, допомагає зняти набряки та усунути рубці.

Для якого типу шкіри

Підходить для всіх типів шкіри, в тому числі для чутливої.

Читайте також: Крем від пігментних плям. Міф чи реальність?

кукурудза

Кукурудзяна олія

Чим корисна

Кукурудзяну олію називають "рідким золотом", тому що вона має цінний набір вітамінів групи B, С, K і PP, а також вітамін А. Її цілющий вплив на організм проявляється у зміцненні імунітету, позитивному впливі на роботу кровоносної системи, сприянні ефективному виведенню з організму шлаків та токсинів, а також допомогає при різних дерматологічних захворюваннях.

Як застосовується у косметології

Кукурудзяна олія омолоджує, надає шкірі свіжого вигляду, стимулюючи обмінні процеси в клітинах. Вона допомагає позбутися почервонінь та запалень, вугрів і пігментних плям.

Для якого типу шкіри

Кукурудзяна олія корисна для будь-якого типу шкіри та для будь-якої вікової групи.

Читайте також: Догляд за обличчям у 20, 30, 40, 50 … Поради косметолога

пшениця

Олія зародків пшениці

Чим корисна

Впливає на водно-ліпідний баланс епідермісу та сприяє його нормалізації, посилює мікроциркуляцію крові, допомагає при целюліті, робить шкіру шовковистою та м'якою. До її складу входять незамінні жирні кислоти (лінолева, ліноленова, олеїнова), вітаміни Е, D, групи В, бета-каротин, цинк та селен.

Як застосовується у косметології

Олія зародків пшениці чудово живить шкіру, покращує її колір, запобігає передчасному старінню, підвищує її пружність, еластичність та розгладжує вікові зморшки.

Для якого типу шкіри

Олія зародків пшениці практично універсальна, але особливо ефективна у догляді за зрілою, сухою та шкірою з подразненнями.

Читайте також: «Сяйво зсередини»: 6 правил ідеальної шкіри обличчя

Незалежно від того, яку базову олію ви плануєте використовувати або у вас є готова масажна олія, у кожну з них можна додати ефірну олію і таким чином отримати цінну аромапроцедуру, при якій шкіра набуде шовковистості та наповниться поживними речовинами.

Рекомендуємо Вам