Ефірні олії – це дар самої природи, адже ефірні олії насправді – це імунна система рослини, концентрований еліксир, що допомагає впоратися з різними фізичними та психоемоційними станами. Їх легко використовувати в домашніх умовах, вони безпечні та ефективні, якщо застосовувати їх правильно та не перевищувати дозування. І при цьому це ще й приємно, оскільки олії мають чудові аромати.
Чому ж слід дотримуватись правил їх застосування?
Ефірні олії дуже концентровані, тому їх використовують у невеликій кількості (2-3 краплі зазвичай буває достатньо), і здебільшого їх не використовують у чистому вигляді, а розбавляють базовими оліями.
Читайте також: Базові олії. Що це і як їх використовувати в аромамасажі
Давайте розбиратися, які бувають ефірні олії та як їх використовувати для нанесення на шкіру.
Ефірні олії, які можна наносити на шкіру у чистому вигляді
Існує всього 2 ефірні олії, які можна наносити на шкіру в чистому вигляді як виняток - це олія лаванди і олія чайного дерева. Вони мають масу лікувальних властивостей і ідеально підходять для домашнього застосування.
Олія чайного дерева підходить для догляду за жирною, схильною до висипань шкірою, допомагає при різних захворюваннях шкіри та грибкових інфекціях. Лавандову олію використовують при сухій шкірі, при подразненнях, запаленнях і висипаннях, вона допомагає при укусах комах, знімає набряк, свербіж та біль.
Як застосовувати: ці олії можна наносити точково в чистому вигляді на проблемні ділянки.
Читайте також: 6 фактів про лавандову аромаолію: чому вона має бути в домашній аптечці
Олії, які слід розбавляти базовою олією
Більшість ефірних олій для зовнішнього застосування та догляду за шкірою – олії ладану, евкаліпта, сосни, лимона, апельсина, жасмину, ромашки, бергамота, лемонграсу та інших – необхідно змішувати з базовою олією, такою як оливкова, мигдальна, олія жожоба або абрикосових кісточок.
Як застосовувати:
- для збагачення косметики для догляду або масажу 2-3 краплі вибраної ефірної олії на 25 мл основи (базової олії або натурального крему)
- для спа-ванни 5-10 крапель обраної олії додати в емульгатор (50 мл молока чи сіль) і додати в теплу ванну.
Правило, яке слід запам'ятати: ефірну олію слід змішати з базовою, яка підходить за типом шкіри. І перед виходом на вулицю в сонячний день не рекомендується використовувати цитрусові олії, оскільки вони мають фоточутливість.
Також існують вже готові композиції з ефірними оліями у складі фітокремів, шампунів, есенцій для ванн, які готові до використання та несуть у собі всі цілющі можливості для організму.
Читайте також: Збагачення косметичних засобів ефірними оліями
Олії, які не можна використовувати в чистому вигляді та які вимагають особливої обережності при їх застосуванні
Існують ефірні олії, які краще не купувати для домашнього використання і які мають застосовуватися лише досвідченими ароматерапевтами. До них відносяться олії аїру, арніки, гірчиці, оману, касії, ялівцю, пижми, полину, рути, туї та шавлії. Ці олії дуже цінні, але при цьому і вимагають особливої уваги при їх використанні. Тому найкраще їх застосовувати у складі спеціально створеної рослинної косметики, безпечної та ефективної, розробленої для вирішення проблем організму.
Читайте також: Правила використання ефірних олій. Чек лист
Використовуйте ефірні олії з розумом і ви зможете безпечно та ефективно оздоровити організм.
Автор: Наталія Власюк
Зі швейцарськими ефірними оліями та фітопродуктами JUST я познайомилась у 2017 році, і з цього часу почалася моя особиста історія ароматерапії. Ароматні олії допомагають мені ладнати з емоціями та стресовими подіями в житті, підтримувати своє здоров’я та справлятися зі своїми особистими недугами, а також піклуватися про мою донечку, підтримуючи її психологічний та фізичний стан.